Среда, 01.01.2025
Долой Беззаконие!
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [30]
Главная » Статьи » Мои статьи

Знову про заощадження громадян.

Газета Центральних органів виконавчої влади

„Урядовий кур’єр”

26 жовтня 2000 року, четвер, № 197 (1879)

Право.

Знову про заощадження громадян.

Серед численної пошти, яка щодня надходить на адресу Ніни Карпачової, за повідомленням прес-служби уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, дедалі більше тривожних листів, автори яких — вкладники Ощадбанку — скаржаться, що їх держава зухвало і безкарно пограбувала, що вони не доживуть до того часу, коли їм повернуть їхні заощадження.

Житель Криму, учасник Великої Вітчизняної війни Обдула Ібраїмов пише: "Повертаючись із сестрами на історичну батьківщину уз Узбекистану, куди в 44-му було депортовано кримських татар, ми продали два будинки та два гаражі з машинами. Гроші поклали до кримського відділення Ощадбанку. А зараз на те, що лишилося від проданих машин та будинків, ошуканій родині не купити і дві хлібини». Як до останньої надії, звергається старий воїн до українського омбудсмана з проханням захистити його конституційне право на власність...

На втручання у ситуацію сподіваються і 219 харків'ян, що підписалися під колективним листом-заявою, та 608 мелітопольців, які об'єдналися у добровільне товариство ошуканих «радянських вкладників» і теж чекають від уповноваженого захисту, а від держави — повернення заощаджень, накопичуваних ними протягом усього життя.

Заявники вважають, що поліпшили становище ошуканих вкладників, повернути людям їхні заощадження все таки можливо.

Понад двісті вкладників Харківщини, під імені яких до уповноваженого з прав людини звернувся харків'янин Володимир Справедливцев, точної цифри своїх збитків не називають. Але грунтовно, з посиланням на конкретні урядові документи доводять, що їхні заощадження в українському Ощадбанку після введення в дію Закону «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України були піддані незаконній частковій конфіскації без рішення суду. Крім того, переведення, згідно з цим законом, їхніх вкладів на так звані компенсаційні рахунки, звідки їх тепер можуть отримати не повністю, а частково, лише ті, яким за вісімдесят років, встановлює дискримінацію вкладників за віком та розміром вкладу, чим порушується конституційне право громадян України вільно володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю.

Звертаючись до уповноваженою, люди, серед яких більшість старих і хворих, просять захистити їхнє конституційне право на повернення своїх заощаджень, для чого наполягають, на відміні постанов Кабінету Міністрів №№ 825, 1556 та 817 відповідно за 1998, 1999 та 2000 роки або порушенні перед Конституційним Судом питання про не відповідність цих постанов Конституції України.

Нагадуємо, що ЗО червня 2000 року уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила до Конституційного Суду України подання щодо невідповідності Закону України „Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян" Конституції нашої держави, тобто фактично про повернення громадянам їхніх заощаджень.

Інформація "Урядового кур'єра»

Категория: Мои статьи | Добавил: genocideinua (05.11.2008)
Просмотров: 867 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.0/4 |
Всего комментариев: 1
1 genocideinua  
0
surprised

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный хостинг uCoz